KUZEY YİLMAZ


merhaba biz ailece orda kaldık sabah kahvaltısı akşam yemeği özellıkle ev yemekleri olması çok güzeldi sema ablanın kahve falı havuz başında okey oynadık biz yurt dişindan geldık ama ankaradan izmıtden gelen aılelerle tanıştık yenı bir dostlar bulduk güzel bir aile ortamı kahvaltı 11 kadar devam edıyordu o ayrıcalıkdı otelin partronuda kadir beyye teşekürler fiyatdada indirim yaptı bize teşekürler.

Kamuran akdemir


Bu yazımda her köşe yazarının yaptığı olağan bir geleneği yerine getiriyorum. Ben de çıktığım tatili ve kaldığım oteli hem sizleri bilgilendirmek hem de onları sevindirmek amaçlı yazıyorum. rnNefret ettiğim Alanya yoluna bu benim ikinci katlanışım. Ancak o zorlu yolların sonunda karşıma çıkan mükafat gibi bir tatil ve cennet gibi bir yer bana bu zorlu ve korkutucu yolları unutturuyor. rnBen tatile ucuz olacak diye aylar önce rezerve yaptırmam. Yaptıranlara saygım sonsuzdur ancak ben aklına estiği zaman tatile çıkan, gözüne kestirdiği yerde kalan, mutlu olduğu yerde konaklayan biri olduğum için yaptırmam. rnYine esti bize akşam beş suları. Kalk, dedim eşime, gidelim. “Şimdi mi?” diye sordu. Ancak benim paldür küldür tatile çıkma olayıma o kadar alışkın ki yadırgamadan benimle birlikte o da hazırlığa başladı. “Peki, nereye?” güzel soru. rnCanım nereye isterse, nerede isterse, ne kadar isterse o kadar kalmak, gezmek, görmek… Hesap yapmadan, hesaplamadan yaşamak… Bu hayatta öğrendiğim şeylerden bir tanesi de içimde ukde bırakmadan yaşamak. Ben içimde hiç bir şeyin ukde kalmasını istemiyorum. İçimde sıkıntı, sancı verici hiçbir ukdeyi boynu bükük bırakmıyorum. Sizde bırakmayın… rnRezervesiz tatile çıktık. 12 saat süren yorucu bir yolculuğun ardından Alanya’ya vardık. Çok akıllı işi olmasa da biz bu kararımızdan hiç pişman olmadık. Nerde nasıl bir yerde kalalım bir yana, yorgunluktan başımızı nereye koyarız derken karşımıza o çıktı. Biz çok aramadan sanki o “Heey, ben buradayım!” diyerek bir köşe başında bize el salladı. rnİlk sorduğu ve ilk gördüğü otelde yer bulacak kadar şanslı, bulduğu yeri sevecek, ve eğlenecek kadar enerjili, ve iyi bir yer olduğunu anlayabilecek kadar bakış açılı olan ben Livane Beach’i bulduğum için çok şanslı oluyorum. Tesis tüm dünya da “Turkısh riviera” olarak ün yapan Alanya merkezinde Kleopatra plajında ve sahil caddesi üzerinde yer alıyor. Üç yıldız seviyesinde şirin küçük bir aile oteli olan LİVANE BEACH bize evimizi hiç aratmadı. Otele ilk vardığımızda bizi karşılayan ve tatilimiz boyunca ilgisini üzerimizden eksik etmeyen Otelin sahibesi Sema hanım mütevazi ilgisini hiç üzerimizden çekmedi. rnAlanya’ya yolu düşenlerin durak noktası olabilecek, üç yıldız kapasitesinde, havuzlu, yarım pansiyon, temiz ve uygun fiyatlı bu oteli herkese öneriyorum. İnternetten kolayca ulaşılabildiği gibi Alanya’ya girdiğinizde de kolayca bulabileceğiniz plaja yakın şirin, sıcak, sevgi dolu bir otel. rnBen gittim, memnun kaldım. rnGitmeyen memnun kalamıyor sadece pişman olabiliyor ;) Demesi benden… rnİyi yazlar, iyi tatiller…

EMİNE AYDOĞDU


Yorum: ben bu otelde iki çocuğumla kaldım başımdan geçeni yazacam alanyada retauranta gıdersın yabancı müşterılere bakarlar plaja gidersin yabancı müşterılerle ilgilenırler magazaya gidersin yine aynı yerli müşteriye adamlar muatap bile almıyorlar tabi hepsi değıl livanede sadece türk aile müşteri pansıyelını yakalamış ve sadece yerliye hıtap ediyor karadenızın hırçın espırılı çocukları güzel otel denıze yakın havuzu var yabancı çekmedık sema hanımın türk kahvesı hakan beyin espırıleri patronları kadir bey özelıkle çok iyi davrandı neden bukadar tavsiye ediyom biliyonuzmu gece yarısı çocuklarım biri hasta oldu ılaç istemeye indim resepsiyona hakan bey odaya geldı çocuga baktı ateşi vardı kadir beyi aradılar NEYAPALIM diye ve geldıler hastaneye götürdüler alanya başken ünüversite onlarada teşekürler ve serum taktılar kadır bey 3 saat banketde serumun bitmesini bekledi bir tek ücretde ödetmediler böyle bir yaklaşim böyle bir ekıp çok ama çok teşekkür.

yeşim dunar


Bir haftadır burdayım yöneticisinden tut ascisina kadar mükemmel bu zamana kadar sayısız otelde kaldım kendimi evimde hissettiğim tek yer.Temiz guler yuzlu personeliyle sema hanımın turk kahvesi sohbeti unutulmaz bir tatil gecirdim denize sifir carsiya yakin yani kisacasi tek gecerimmm burayi sabah otelden dim çayi denen gezilecek yerlere ücretsiz gittik geldik kaleye yemek sonrası kendi araçlarıyla ücretsiz gezdırıyorlar gece fotoğraf çekılmek için bire bir gitmenizi tavsiye ederim herkes gönul rahatlığıyla gidebilir

meltem meltem


Geçen yıl üç arkadaş Alanyada tatil yapmayı planladık. İnternet aracılığıyla bulduk livane beach oteli. insan tabi internet üzerinden otel ayarlayınca ne ile karşılaşacağından korkuyor. bir de üç kızız dedik tip insanlar olmasa rahat bir tatil yapsak bari. tabi üç kız bu korkuları taktık sırtımıza gittik livane beach otele. öncelikle çok güzel ağırlandık.bu kadarını beklemiyorduk doğrusu.inanılmaz güler yüzlü personelleri var sizi öyle sıkmıyorlar da vıcık bir güler yüz değil yani çok doğal insanlar.. evimizde gibi rahat ettik hakkaten. en büyük artısı ise elbette tertemiz bir yer olması oldu. odalarından havuzuna çok dikkat ediyorlar temizliğe. denize de oldukça yakın.mütevazı bir tatil isteyen tatilciler için birebir.biz otelden de alanyadan da çok çok memnun ayrıldık.. tekrar gideceğim bu kez ailemle:))