0(242) 513 59 17

info@livanebeachotel.com

Doğa Yürüyüşleri

Geyik Dağları ile başlayarak Orta Toros Dağları’na kadar uzanan muhteşem bir konumda bulunan Alanya’da yapılmadan dönülmemesi gereken bir diğer faaliyet de elbette ki doğa yürüyüşleridir. Bin bir çeşit doğal güzelliğin içi içe barındığı, temiz havanın tabir-i caizse insanların ruhunu tazelediği bu coğrafyada doğa yürüyüşü yapmak, bu bölgede tatil yapanların mutlaka deneyimlemesi gereken bir faaliyettir.

Livane Apart Otel olarak tüm misafirlerimize sunduğumuz etkinlik hizmeti yelpazemizin içerisinde doğa yürüyüşleri de yer almaktadır. Profesyonel doğa sporcularından oluşan bir ekip eşliğinde tüm gün gerçekleştireceğiniz bu sportif faaliyete katılmak için otelimizde bir gün önceden rezervasyon kaydı oluşturmanız yeterli olacaktır. Devamında gerekli olan tüm koordinasyon ve organizasyon etkinlik şirketi tarafından sizin adınıza gerçekleştirilmektedir.

Çam başta olmak üzere envai çeşit ağaçtan oluşan ormanlık alanlarda, yükseltisi 2000 metreye kadar ulaşan dağların patikaları tüm doğa sporcuları için bulunmaz bir nimet olarak kabul edilmektedir. İşte siz de bu eşsiz fırsatı değerlendirerek hem fiziksel sağlığınız hem de tatilinizin daha keyifli bir hal alması için doğa yürüyüşleri etkinliklerine katılabilirsiniz.

Normal hayatın stresinden, şehrin gürültüsünden, iş yoğunluğundan ve daha birçok olumsuz koşuldan biraz olsun uzaklaşarak kendinizi resetleyeceğiniz bu doğa yürüyüşleri, gerçekleştirmesi en düşük maliyetli olan spor faaliyeti olması nedeni ile de yoğun bir ilgi görmektedir. Diğer etkinliklere göre daha kalabalık grupların olduğu, trekking olarak da bilinen doğa yürüyüşlerine her yaştan kişilerin katılabileceğini de belirtmek isteriz.

Doğa yürüyüşü yapmak için ayrıca bir eğitim sürecine ihtiyaç duyulmamaktadır. Yürüyüş gruplarına halihazırda profesyonel eğitmen ve sporcular eşlik etmektedir. Bu kişiler aynı zamanda gruplar için rehber görevi de görmekte ve ziyaret edilen yerler hakkında kişilere bilgi vermektedir.

Gencinden yaşlısına kadar her yaş grubuna hitap eden bu yürüyüşler sabahın ilk ışıkları ile başlamakta ve talep doğrultusunda bütün gün sürebilmektedir. Çok fazla ekipmana ihtiyaç duyulmaması da etkinliğin daha kolay devam etmesini sağlamaktadır. Doğa yürüyüşüne katılacak olan kişilere -kamplı bir etkinlik değilse- yanlarına sadece bir çanta almaları önerilmektedir. Katılımcılar tercihleri doğrultusunda mevcutsa yürüyüş ayakkabıları ve kıyafetleri ile etkinliğe katılabilirler.

Doğa yürüyüşüne katılacak kişilerin yanlarında getirdikleri çantanın içerisinde neler olması gerektiğine dair de kısa bir özet geçmekte isteriz. Özellikle yaz mevsiminde yapılacak doğa yürüyüşlerinde ihtiyaç duyulacak en önemli şey hiç kuşkusuz ki sudur. Çantanızın hacmine göre yanınızda olabildiğince çok miktarda su getirmeniz önerilmektedir. Bir sonraki önemli öge de tabii ki beslenme ihtiyacıdır. Yürüyüş esnasında özellikle de tempolu yürüyüşlerde fazlası ile kalori yakılması sebebiyle sporcuların enerjileri bir anda düşebilmektedir. Bu nedenle çantada mutlaka hızlı yenebilir, pratik ve enerji verici atıştırmalıklar bulundurulmalıdır. Ayrıca bunların dışındaki her ihtimal göz önünde bulundurularak çantaya ufak bir ilk yardım kiti de yerleştirmenizde fayda olacaktır.

Unutulmamalıdır ki doğa yürüyüşleri serbest bir dolaşma şekli değildir. Bu nedenle günün en başında rotanız ve ne zaman, nerelerde ara vereceğiniz bellidir. Bu bilgiler etkinlik öncesinde ekip görevlileri tarafından sizlerle paylaşılmaktadır. Ayrıca, sıradan bir yürüyüş olmadığı için etkinlik süresince belirli bir düzen ve tempoda yürüyüş yapılacağı da bilinerek bu faaliyete katılım gösterilmelidir. Bu nedenle genellikle çocuk yaş aralığındaki kişilerin doğa yürüyüşleri için ya ayrı bir grup oluşturulmakta ya da yalnızca belirli bir yaş üzerindeki çocukların katılım göstermesi tavsiye edilmektedir. Alanya’nın müthiş coğrafyasında her mevsim gerçekleştirebileceğiniz bu doğa yürüyüşlerinde sizlere şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

zeus

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rezervasyon
ARAYIN